سیستم مدیریت محتوا
سيستم مديريت محتوا ((Content Management System که به اختصار cms ناميده مي‌شود، شامل مجمــوعه‌اي‌ از فناوري‌ها، ابــزارهاست که نسل جديد سايت‌هاي اينترنتي بزرگ را پشتيباني مي‌کنند.
امروزه سيستم هاي مديريت محتواي بسياري در دسترس هستند که تلاش هرکدام در ارائه يک مجموعه ويژگي خاص متناسب با مشتریان خاص آن محصول، از وبلاگ نویسان گرفته تا سازمانهای بزرگ با حجم تولید محتوای کلان، می باشد. ولی به هر صورت تمامی انی سیستمهای مدیریت محتوا در یک مسئله اشتراک دارند و آن فراهم آوردن یک محیط نرم افزاری باری ذخیره، مدیریت، گردش و ویرایش و در نهایت نشر مستندات است. همچنین شایان ذکر است که سیستم ها مدیریت محتوا اصولاً دارای دو حوزه "وب" و "درون سازمان" هستند که معمولاً با نامهای WCMS و ECMS از یکدیگر بازشناسی می شوند.
شرکت آسمان پیدایش یکی از حوزه های کاری خود را انجام پروژه های راه اندازی سیستم WCMS برای شرکتها و سازمانها قرار داده است. همچنین استراتژی این شرکت استفاده حداکثری از امکانات پایه ای نرم افزارهای Opensouce جهت دستیابی به بالاترین سطح از کارایی قیمت (Price Performance ) و پایداری پشتیبانی و کیفیت زیر ساخت بوده است. در این راستا در پروژه هایی که هدف از آنها توسعه وب سایتهای سازمانی است نرم افزار کد باز Opencms به عنوان پایه اصلی خدمات در نظر گرفته شده و مجموعه ای از خدمات راه اندازی و کدهای سفارشی در مجموعه ای همگن به مشتری عرضه می شود.
همچنین این امکان نیز وجود دارد که این نرم افزار با دیگر نرم افزارهای سازمان یکپارچه شده و بخشی همساز از ارگان نرم افزاری سازمان باشد.
لازم بذکر است شرکت آسمان پیدایش بعنوان تنها نماینده این نرم افزار در ایران دارای سابقه طولانی در سرویس دهی این محصول در ایران است.
 
 
 
همانگونه که در بالا اشاره شد، هسته اصلي نرم افزار مدیریت محتوا، opencms است که يک نرم افزار کدباز مي باشد. اين نرم افزار امروزه طرفدار بسيار زيادي در سطح جهان دارد بگونه اي که بسياري از شرکتهاي بزرگ از اين نرم افزار استفاده مي کنند.
عليرغم کدباز بودن هسته آن ، اين سيستم از امنيت بسيار خوبي برخوردار است. نتایج خوبی از مطالعات امنیتی این سیستم بدست آورده ایم.
بدليل کدباز بودن هسته سیستم و گستردگي استفاده از آن در دنيا، خطاهاي موجود طي زمان شناخته شده ومرتفع شده اند در نتيجه احتمال مشاهده bug سيستمي بسيار کم است
بدليل کدباز بودن اين نرم افزار شرکتهاي بسيار روي آن ماژول جديد مي دهند در نتيجه با هزينه بسيار کم مي توان سيستم را ارتقا بخشيد.
از محاسن ديگر اين نرم افزار مي توان به عدم وابستگي به يک شرکت خاص جهت پشتيباني اشاره کرد چرا که در زمان عدم رضايت از پشتيباني مي توان از شرکت يا شخص ديگري بعنوان پشتيبان بهره گرفت.

 

This website is managed with OpenCms - The Open Source Content Management System

بالای صفحه نسخه چاپی