تجارت الکترونیکی - فروشگاه الکترونیکی

این نرم افزار فروشگاه الکترونیک، امکانات تعريف محصول، نمايش محصولات، سفارش کالا با استفاده از سبدخريد، انجام پيش سفارش، پرداخت، دريافت اطلاعات مربوط به پرداخت بصورت آنلاین را فراهم می کند.

 
 امکانات و ویژگیها
 
در هر خریدی اولین مرحله یافتن محصولات مورد نیاز است. این ابزار امکانات زیر را در اختیار قرار می دهد
 • قابلیت جستجو سریع و قابلیت پیشنهاد کلمات جایگزین برای جستجو

 • امکان فیلتر کردن محصولات با توجه به دسته بندی کالاها:

      - تولید کننده
      - قیمت 
      - ویژگیهای خاص برای محصولات
 • امکان مرتب سازی محصولات بر اساس:
      - نام
      - قیمت
      - محبوبیت 
 • تعیین لیست بیشترین فروش ها برای هر دسته کالاها

 • لیست جدیدترین محصولات با توجه به دسته بندی کالا

 • مرور و امتیاز دهی به محصولات

 • امکان مشاهده محصولات خریداری شده توسط مشتریان قبلی ای که محصول مورد نظر مشتری را نیز تهیه کرده اند.

 • امکان نمایش لیستی از محصولات مشابه و یا لیستیاز محصولات مشابهی که به تازگی خرید آنها انجام شده است.

 • نمایش لیست از تجهیزات و لوازم فرعی مناسب با محصولی که مشتری قصد خرید آن را دارد.

 

 
هر محصولی که مشتری انتخاب می کند به سبد خرید خود اصافه می کند. پس از اینکه مشتری تمامی محصولات مورد نظر را به کارت خرید خود اضافه کرد نوبت به تکمیل مراحل خرید می رسد.
کارت خرید دارای جزئیاتی شامل محصولات، تعداد و قیمت هرکدام، قیمت کل سفارش، هزینه ارسال، مالیات، تخفیفات (بصورت کلی یا جزیی) می باشد.
پس از اینکه مشتری تصمیم نهایی برای خرید گرفت، لازم است توسط سیستم شناخته شود. در صورتیکه کاربر جدید باشد فرم ثبت نام را تکمیل می کند و اگر کاربری قدیمی باشد از نام کاربری و کلمه عبور دریافت شده در مراحل قبل استفاده می کند.
پس از آن تمامی اطلاعات قبلی از جمله محصولات انتخاب شده، نحوه ارسال، نحوه پرداخت و قیمت ها بصورت جزیی نمایش داده می شود. در اینجا از تکنولوژی AJAX استفاده شده تا مشتریان بتوانند با تغییر نوع پرداخت و ارسال تغییرات در هزینه کل سفارش را مشاهده کنند.
 
 مدیریت قوی
 
این فروشگاه الکترونیکی دارای یک برنامه کاربردی مدیریتی پیچیده برپایه مرورگر است. این برنامه از تکنولوژی AJAX بهره می برد. بخش مدیریت از یک زیر سیستم های امنیتی بر پایه نقش استفاده می کند. به این معنا که هر کاربر که وارد بخش مدیریت میشود می تواند به یک یا تعداد بیشتری نقش متعلق باشد، درنتیجه حق دسترسی وی جهت خواندن، ویرایش و یا حذف فانکشنهای متفاوت قابل تعریف خواهد بود. نام کاربری و کلمه عبور امکان بلوکه کردن کاربر در تلاشهای ناموفق وی برای ورود به سیستم را برای یک بازه زمانی مشخص فراهم می آورد.
تعریف کالاها، ویژگیهای آنها، دسته بندی کالاها، نصب و راه اندازی ماژولهای پرداخت ، ارسال و سفارش کالا، ابزارهای گزارش گیری از سفارشات، مدیریت سفارشات و تنظیمات پیکربندی از جمله امکانات بخش مدیریتی فروشگاه الکترونیکی است.
 
یکپارچه سازی آسان
 
بسیاری از شرکتها و سازمانها از سیستمهای نرم افزاری دیگری نیاز بهره می برند و تمایل دارند نرم افزار فروشگاه الکترونیکی نیز با برخی از سیستمهای آنها یکپارچه شود. بعنوان مثال ممکن است شما قصد داشته باشید محصولات خود را از طریق فروشگاه تحت وب به فروش برسانید و سپس سفارشات را به سیستم warehouse خود و یا سیستم ارسال جهت بررسی بیشتر منتقل کنید.  ویژگیهای زیاد این نرم افزار و همچنین قابل دسترس بودن آنها امکان یکپارچگی را فراهم می آورد. یکی از تکنیک های عمومی جهت ارتباط سیستمهای خارجی با فروشگاه الکترونیکی استفاده از وب سرویس SOAP است.
 
سفارشی کردن
 
نرم افزار فروشگاه الکترونیکی به گونه ای طراحی شده که امکان سفارشی کردن نرم افزار با توجه به نیاز کارفرما در آن وجود دارد.
 
 

 

بالای صفحه نسخه چاپی